Ndërron jetë në Pediatrinë e QSUT-së foshnja, shkak fruthi - Bota Sot
Ndërron jetë në Pediatrinë e QSUT-së foshnja, shkak fruthi

Shqipëria

E shtunë, 20 tetor 2018

Ndërron jetë në Pediatrinë e QSUT-së foshnja, shkak fruthi

Më: 9 shkurt 2018 Në ora: 15:46
Ilustrim

Ka ndërruar jetë në Pediatrinë e QSUT-së një foshnjë 7-muajshe.

Fëmija ishte shtruar në Pediatri pas komplikacioneve të fruthit ku po qëndronte i shtruar për kurim prej disa ditësh.

Sipas të dhënave paraprake foshnja 7-muajshe pati komplikacione të rënda nga fruthi, të cilat i shkaktuan dhe vdekjen.

Mësohet se foshnja ende e paidentifikuar ishte e pavaksinuar, pasi MMR meret mbi moshën 1-vjeçare.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test