Rama me biznesin italian: Investoni tek ne, po ua heqim taksat - Bota Sot
Rama me biznesin italian: Investoni tek ne, po ua heqim taksat

Shqipëria

Rama me biznesin italian: Investoni tek ne, po ua heqim taksat

Më: 19 shkurt 2018 Në ora: 10:59
Edi Rama

Kreu i qeverisë Edi Rama ka pasur një takim sot me biznesmenët italianë në Shqipëri në Forumin e biznesit Shqipëri-Itali dhe u ka bërë të ditur atyre se Shqipëria u afron shansë shumë të mira investimi.

Ai tha se një biznes i madh do të kishte 10 vjet mundësi të operonte pa taksa në Shqipëri, me përjashtim të një tvsh-je, ndërkohë për gjithçka tjetër nuk do të kishte taksa fare përfshirë edhe licencën.

Rama ka vënë theksin tek agro-turizmi: "Jemi në një proces rregullimi duke asgjesuar shumë pengesa burokratike e duke prerë në mënyrë rrënjësore, procedurat burokratike, duke reduktuar vonesat që një ndërmarrje të ketë veprimtari të vetën këtu."

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test