Sërish reshje në Shqipëri, kujdes gjatë pasdites - Bota Sot
Sërish reshje në Shqipëri, kujdes gjatë pasdites

Shqipëria

Sërish reshje në Shqipëri, kujdes gjatë pasdites

Më: 17 prill 2018 Në ora: 08:12
Ilustrim

Mbi territorin e Shqipërisë sot do ketë kthjellime të shkurtra dhe vranësira të shpeshta gjatë pjesës së parë të ditës.

Pasditja dhe orët vijuese sjellin fuqizim të vranësirave dhe rrebeshe të shkurtra shiu në pjesën më të madhe të vendit.

Mbrëmja vijon me rrebeshe të përkohshme shiu, në pjesën më të madhe të territorit.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit vijojnë më një rënie prej 1 – 2°C, në vlerat termike të mëngjesit dhe mesditës.

Era do vijojë të fryjë e lehtë deri mesatare, me shpejtësi 27 km/h nga drejtimi Lindor duke bërë që në det të vijojë dallgëzimi deri 2 ballë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test