Acer sjell një monitor për video-lojëra prej 48 inç

Teknologji

Acer sjell një monitor për video-lojëra prej 48 inç

Më: 5 janar 2022 Në ora: 14:27
Foto ilustrim

Do të shfaqen gjithashtu një ekran mini LED dhe një fletore lojërash me një CPU AMD Ryzen.

Acer prezantoi formacionin e saj të ri në CES, i cili aktualisht po zhvillohet në Las Vegas. Një monitor lojërash me një ekran diagonal 48-inch është përfshirë gjithashtu.

Nuk është rastësi që Predator CG48 duket si një TV me ekran të sheshtë. Gjithnjë e më shumë lojtarë po vendosin televizorë me ekran të sheshtë në tavolinat e tyre, pasi ato janë relativisht më të lirë se monitorët e dedikuar të lojërave në madhësi më të mëdha. Një TV me ekran të sheshtë si ekran loje ka disavantazhe që CG48 nuk duhet t’i ketë.

Monitori ka një shpejtësi rifreskimi prej 138 Hz. AMD FreeSync Premium Pro mbështetet. Kompjuterët dhe konsolat lidhen nëpërmjet DisplayPort 1.4 dhe HDMI 2.1.

Ekzistojnë gjithashtu 4x USB 3.2 për aksesorët dhe një port USB-C. Kjo ka një fuqi dalëse prej 65 vat dhe për këtë arsye mund të karikojë jo vetëm telefonat inteligjentë, por edhe laptopët nëse është e nevojshme.

CG48 ka rezolucion 4K dhe një panel OLED. Acer specifikon një raport kontrasti prej 135,000: 1. Mbështetë HDR10, por jo Dolby Vision. Shkalla e ngjyrave DCI-P3 është e mbuluar në 98 për qind.

Monitori i lojërave kushton 2,199 euro.

Monitori i lojrave Predator X32

Për lojtarët që presin edhe më shumë performancë nga monitori i tyre mund ta blejnë Acer Predator X32. Ky ekran 32-inç ka rezolucion 4K dhe 160 Hz. Ekrani përdor teknologjinë mini LED dhe mbulon hapësirën e ngjyrave AdobeRGB deri në 99 për qind.

Monitori X32 pritet të jetë në dispozicion nga tremujori i tretë i vitit 2022 për 1,899 euro. X32 FP pritet të vijë në tremujorin e dytë të 2022 dhe kushton 1,599 euro. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat