Gmail, aplikacioni Android i instaluar mbi 10 miliardë herë

Teknologji

Gmail, aplikacioni Android i instaluar mbi 10 miliardë herë

Më: 12 janar 2022 Në ora: 12:30
Foto ilustrim

Kompania Google po krenohet me arritjet e mëdha, e në veçanti sa i përket numrit të madh të përdoruesve të aplikacioneve të tyre.

Në këtë moment, shërbimet falas për shkëmbim mesazhesh nga Google kanë arritur kulmin, e aplikacioni Gmail Android në Play Store ka shënuar mbi 10 miliardë instalime.

Është e rëndësishme të theksohet që Gmail tashmë vjen i instaluar në shumë pajisje Android, por kjo assesi nuk e “zbeh” rezultatin e arritur prej vitesh.

Gmail është një prej disa aplikacioneve të Google, që tashmë ka tejkaluar shifrën e mbi 10 miliardë instalimeve. Në mesin e tyre janë edhe YouTube, Maps dhe Search.

Mbetet të shihet se cili do të jetë aplikacioni i ardhshëm i Android që do të arrijë në 10 miliardë instalime, e një prej kandidatëve kryesor është Chrome.

Kur janë në pyetje aplikacionet që nuk janë nga ekosistemi i Google, Facebook do të mund të ishte i pari që do të arrijë këtë numër të instalimeve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat