Elon Musk thotë se nuk ka shtëpi dhe se fle në banimet e miqve të tij

Teknologji

Elon Musk thotë se nuk ka shtëpi dhe se fle në banimet e miqve të tij

Më: 19 prill 2022 Në ora: 16:02
Elon Musk

Elon Musk mund të ketë më shumë para se kushdo tjetër në planet, por me sa duket ai është mjaft kursimtar.

Sipas medieve të huaja, pavarësisht se fiton pagën vjetore në Mbretërinë e Bashkuar çdo një minutë e dyzet e shtatë sekonda, ai nuk ka një shtëpi.

“Nuk kam asnjë vend për momentin, unë po qëndroj në banimet e miqve”, tha këtë javë Elon Musk në TED Talks.

“Nëse udhëtoj në Zonën e Gjirit, ku është pjesa më e madhe e inxhinierisë së Teslës, në thelb, unë fle nëpër dhomat e gjumit rezervë të miqve”, shtoi Musk. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat