Një veçori e re në TikTok mund t’ju tregojë se kush po e shikon profilin tuaj

Teknologji

Një veçori e re në TikTok mund t’ju tregojë se kush po e shikon profilin tuaj

Më: 15 maj 2022 Në ora: 10:12
Foto ilustrim

TikTok ka qindra miliona përdorues derisa çdo ditë bashkohen edhe më shumë. Nëse po përpiqeni të rrini një bazë fansash në TikTok, a nuk doni të dini se cilët prej këtyre përdoruesve po vizitojnë profilin tuaj?

Si mund ta dimë se kush e ka parë profilin tuaj në TikTok?

Më herët nuk ka pasur ndonjë mënyrë për të treguar se kur dikush ndjek profilin tuaj në TikTok. Por një veçori e re tani e bën të mundur.

Veçoria e Historisë së Shikimit të Profilit krijon një listë të përdoruesve që kanë vizituar profilin tuaj në 30 ditët e fundit. Çështja qëndron se ajo liston vetëm përdoruesit që gjithashtu e kanë të aktivizuar Historinë e Shikimit të Profilit.

Kjo do të thotë që kur aktivizoni funksionin, do t’ju bëjë të dukshëm në listat e historikut të përdoruesve të tjerë. Është një rrugë me dy drejtime – nëse mund të shihni se kush po shikon profilin tuaj, përdoruesit e tjerë do t’ju shohin edhe juve.

Ja se si ta aktivizoni.

Hapni llogarinë në TikTok, dhe shkoni te faqja e profilit tuaj dhe shtypni në këndin e poshtëm djathtas.

Prekni ikonën e syrit lart-djathtas, më pas zgjidhni Aktivizo (Turn on).

Do t’ju jepet një listë e të gjithë atyre që kanë parë profilin tuaj në 30 ditët e fundit. Nga kjo faqe, mund të prekni emrat e përdoruesve për të parë profilet e tyre ose thjesht shtypni lehtë mbi Ndjek.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat