Përfundoi nivelin më të vështirë të video-lojës Halo 2 – fitoi 20 mijë dollarë

Teknologji

Përfundoi nivelin më të vështirë të video-lojës Halo 2 – fitoi 20 mijë dollarë

Më: 5 gusht 2022 Në ora: 00:09
Një transmetues me nofkën JerWaiN arriti të përfundojë Halo 2, duke i dhënë atij një çmim prej 20 mijë dollarësh

Sfida e një transmetuesi me nofkën “Cr1TiKal” është përfunduar me sukses, kështu që pas 18 vitesh një lojtar ka përfunduar Halo 2 në nivelin më të vështirë të mundshëm.

Dy javë më parë transmetuesi Charlie “Cr1TiKal” White ofroi një shpërblim prej 20 mijë dollarësh në kërkim të lojtarëve që mund të përfundonin Halo 2 e vjetër pa vdekur në nivelin më të vështirë të mundshëm, Legendary, me 13 cilësime aktive të vështirësisë Skull.

Diçka e tillë nuk ishte regjistruar kurrë në internet, të paktën aq sa dihej, por shpejt u bë e qartë se një kalim i tillë i lojës ishte i mundur në fund të fundit, siç raportohet nga HCL.

Një transmetues me nofkën JerWaiN arriti të përfundojë Halo 2, duke i dhënë atij një çmim prej 20 mijë dollarësh. Për këtë i nevojiteshin pak më pak se gjashtë orë e gjysmë, por edhe shumë njohuri për vetë lojën.

Gjegjësisht, JerVaiN përdori pothuajse të gjitha gabimet e njohura gjatë tranzicionit të lojës, d.m.th. gabime në vetë lojën. Disa do të thonë se është mashtrim, por në komunitetin e speedrunning nuk konsiderohet mashtrim, për sa kohë që përdorni të metat e vetë lojës pa e modifikuar lojën nga jashtë.

Përvoja e tij e mëparshme sigurisht që ndihmoi, pasi ai kishte përfunduar më parë Halo 2 në cilësime shumë të ngjashme. Sidoqoftë, në vend të 13 modifikuesve aktivë të vështirësisë së Kafkës, më pas përdori 14, njëra prej të cilëve Skull (Envy) ndihmon në të vërtetë lojtarin.

Sido që të jetë, 20 mijë dollarë të merituara. Ai as gërmoi, as lëroi, por arriti atë që ndoshta askush nuk e ka arritur në 18 vitet e fundit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat