​Miliarderi Caudwell pendohet që i huazoi Boris Becker-it një milion funte

Teknologji

​Miliarderi Caudwell pendohet që i huazoi Boris Becker-it një milion funte

Më: 8 gusht 2022 Në ora: 23:06
John Caudwell

Themeluesi i Phones 4u, John Caudwell, ka shprehur keqardhjen e tij për shkak se i kishte dhënë Boris Becker-it një milion funte pasi kampioni i tenisit humbi 35 milionë funte.

Në një intervistë për “Times”, Caudwell pranoi se nuk “kishte kujtime të lumtura” kur i dha hua kampionit 54-vjeçar të tenisit pasi ai u përball me falimentimin pasi humbi 35 milionë funte dhe tani po vuan një dënim dy vjet e gjysmë dhe përballet me deportimin në Gjermani pasi fshehu asete me vlerë 2.5 milionë funte.

“Ai nuk është shoku im. E takova Boris-in përmes një prej kompanive të mia, Signia Wealth (një kompani private investimi). Ai foli për ne dhe ne ishim miqësorë. Më pas, Boris punësoi vajzën time si kujdestaren e tij për një kohë dhe kur u vu në vështirësi financiare, unë u binda t’i jepja një hua, jo pse doja të bëja, por pasojat do të ishin të këqija për Borisin.

Interesi ishte shumë i ulët për tre muaj, por më pas, për shkak të gjithë dokumentacionit, interesi filloi. Epo, ai nuk e ktheu kurrë. Ishte vërtet një ngjarje e mjerë. Në gjykatë ai tha se norma e interesit ishte e ndaluar - ai më përdori si justifikim, në thelb. Unë nuk kam kujtime të lumtura, por ndonjëherë ju u bëni favore njerëzve dhe ata dështojnë,” tha miliarderi 69-vjeçar. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat