Tavolina me 12 këmbë hedh hapat e saj të parë – programuesi çon mobiljet “në një nivel krejtësisht të ri”

Teknologji

Tavolina me 12 këmbë hedh hapat e saj të parë – programuesi çon mobiljet “në një nivel krejtësisht të ri”

Më: 29 shtator 2022 Në ora: 08:53
Tavolina me 12 këmbë

Një programues holandez ka çuar mobiljet në një nivel krejtësisht të ri duke krijuar një “tavolinë që ecë” me 12 këmbë.

Sipas mediave të huaja, Giliam de Carpentier ka krijuar një tavolinë me 12 këmbë që mund vije tek ju “nëse jeni shumë dembel për të shkuar në tryezën tuaj”.

“Rezulton se tavolina ime mund të ecë në të vërtetë ashtu siç shpresoja unë”, shkroi Carpentier së bashku me një video të shoqëruar.

Tabela ka dy motorë që prodhuesi i modifikoi duke përdorur kontrollorë të vegjël kompjuteri Arduino për të ndryshuar furnizimin e tyre me energji elektrike, duke siguruar që këmbët e tavolinës të lëvizin pa probleme dhe me ritmin e dëshiruar.

Carpentier tha se tavolina kishte dy motorë 24V që ai i bleu online dhe që kushtonin rreth 40 dollarë secili.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat