Sondazhi i Musk, shumica votuan për “PO” – Twitter do të ofrojë amnisti të përgjithshme për llogaritë e pezulluara

Teknologji

Sondazhi i Musk, shumica votuan për “PO” – Twitter do të ofrojë amnisti të përgjithshme për llogaritë e pezulluara

Më: 24 nëntor 2022 Në ora: 23:09
Elon Musk

Rreth 72 për qind e votuesve kanë votuar për “PO”, ndërsa vetëm 27.6 për qind kanë votuar kundër një sondazhi të fundit të vendosur nga pronari i ri i Twitter, Elon Musk.

Sipas mediave të huaja, bëhet fjalë për sondazhin në të cilin Musk ka shtruar pyetjen: “A duhet të ofrojë Twitter një amnisti të përgjithshme për llogaritë e pezulluara, me kusht që ato nuk kanë shkelur ligjin ose nuk kanë qenë të përfshira në ‘spam’ skandaloz?”.

Dhe pas rezultatit, Musk ka shkruar: “Populli ka folur. Amnistia fillon javën e ardhshme”.

Anketa e fundit e tij ishte në të njëjtën metodë që ai përdori për rastin e llogarisë së ish-presidentit amerikan Donald Trump.

Lëvizja vjen pasi Musk është përballur me reagime negative se kriteret e tij për moderimin e përmbajtjes i nënshtrohen tekave të tij personale, me rikthim të llogarive të caktuara dhe jo për të tjera.

Llogaria e Trumpit në Twitter u riaktivizua pak ditë më arë pasi një shumicë e ngushtë e të anketuarve e mbështetën vendimin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat