Meta, pronari i Facebook, Instagram dhe WhatsApp, po punon në një rrjet të ri social

Teknologji

Meta, pronari i Facebook, Instagram dhe WhatsApp, po punon në një rrjet të ri social

Më: 11 mars 2023 Në ora: 08:37
Meta

Meta ka zbuluar se është duke punuar në një rrjet të ri social të krijuar vetëm për ndarjen e përditësimeve të tekstit.

Sipas mediave të huaja, aplikacioni do të duket të jetë një konkurrent i drejtpërdrejtë i Twitter.

Një zëdhënës i kompanisë ka thënë se do të jetë një platformë “e decentralizuar”.

Ajo supozohet të jetë e ngjashme me alternativat e tjera si Twitter, që u rritën në popullaritet pas blerjes nga Elon Musk.

Plani u raportua fillimisht nga Money Control, duke cituar burime të Meta, me më shumë detaje të zbuluara nga Platformer.

Ndërsa aplikacioni i ri thuhet se është i markës Instagram (Meta zotëron atë platformë, plus Facebook dhe WhatsApp), duke i lejuar përdoruesit të identifikohen me llogaritë ekzistuese, ai do të funksionojë ndryshe.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat