Stomatologët e Tetovës kërkojnë informacione për të infektuarit me coronavirus - Bota Sot
Stomatologët e Tetovës kërkojnë informacione për të infektuarit me coronavirus

Tetova

Stomatologët e Tetovës kërkojnë informacione për të infektuarit me coronavirus

Më: 1 qershor 2020 Në ora: 10:56
Foto Ilustrim

Stomatologët në Tetovë kërkojnë nga Ministria e Shëndetësisë dhe Fondi për sigurim shëndetësor që për çdo ditë t’u dorëzohet listë me personat pozitiv me coronavirus.

Ata thonë se me këtë masë do të mund të mbrohen edhe vetë, por edhe pacientët që shkojnë tek ata për intervenim.matologe amë, për momentin siç shkruajnë mediumet, nuk kemi asnjë informacion për pacientët që janë të infektuar, ose në izolim dhe vetizolim. Ne stomatologët ballafaqohemi sy më sy me virusi, pasi kemi distancë të afërt me pacientët”, thotë Mare Serafimovska, stomatologe nga Tetova.

Ajo thekson se të gjithë janë të rrezikuar njëjtë nga Covid-19, pavarësisht ndarjeve në shoqëri.

Përveç stomatologëve, edhe qytetarët kërkojnë që për çdo ditë të publikohen informacione me të infektuarit nga coronavirusi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat