Kris pistoleta në Vlorë, ka të plagosur

Vlora

Kris pistoleta në Vlorë, ka të plagosur

Më: 26 janar 2021 Në ora: 12:31
Foto ilustrim

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur paraditen e sotme në Vlorë.

Një person ka mbetur i plagosur me pistoletë.

Ngjarja ka ndodhur në zonën e Bibliotekës së qytetit bregdetar.

Burime nga policia thanë se i plagosuri është identifikuar me inicialet M. M.

Policia e Vlorës/ Informacion paraprak

Sot, rreth orës 10:00, në spitalin e Vlorës, ka shkuar i plagosur (dyshohet me armë zjarri, në rrethana ende të paqarta), shtetasi M. M., banues në Vlorë, i cili ndodhet nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën. 

Gjatë krehjes së zonës, në aksin rrugor Vlorë- Selenicë, nga shërbimet e Policisë është konstatuar duke u djegur një automjet i braktisur i markës ‘Land Rover’, i cili paraprakisht dyshohet se mund të jetë i autorit të ngjarjes. 

Vijon krehja e zonës nga shërbimet e DVP Vlorë, për identifikimin dhe kapjen e autorit/ve.

Grupi hetimor, në bashkëpunim me Prokurorinë, po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat