Zjarr në Vlorë/ Digjet fusha e mbetjeve. Tymi mbulon lagjen e banuar

Vlora

Zjarr në Vlorë/ Digjet fusha e mbetjeve. Tymi mbulon lagjen e banuar

Më: 30 mars 2022 Në ora: 12:08
Foto nga vendi i ngjarjes

Gjatë orëve të para të ditës një re tymi është përhapur në zonën periferike të qytetit të Vlorës ku mori flakë një fushë depozitimi për mbetje.

Zjarri ka vazhduar të djegë mbeturina  edhe në praninë e zjarrfikësve.

Nuk është e para herë që persona që mbledhin mbetje plastike apo dhe hekurishte i vënë flakën plehrave duke shkaktyar katastrofë mjedisor në lagjen kushtrimi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat