Arrestohet një nga autorët e dy plagosjeve në Himarë - Bota Sot
Arrestohet një nga autorët e dy plagosjeve në Himarë

Vlora

E martë, 13 nëntor 2018

Arrestohet një nga autorët e dy plagosjeve në Himarë

Më: 23 dhjetor 2017 Në ora: 15:08
Vlorë

Policia e Vlorës ka ndaluar një prej autorëve të dy ngjarjeve të ndodhura në Orikum dhe Himarë.

Gjithashtu, edhe në aksin rrugor Himarë-Palasë, ku sëbashku me bashkëautorin tjetër dëmtuan jashtë rrezikut për jetën një shofer taksie me armë zjarri imituese.

Policia po punon për kapjen dhe ndalimin e autorit tjetër në këto dy ngjarje.

Materialet hetimore iu referuan Prokurorise së Rrethit Gjyqësor Vlorë për veprat penale ”Plagosje e rëndë me dashje”, ”Prodhimi dhe mbajtja paleje e armëve luftarake dhe e muncicionit”, si edhe ”Heqja e paligjshme e lirisë e kryer ne bashkëpunim”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test