Bahri Gjinovci: Në Milano kemi ardhur për suksese - Bota Sot
Bahri Gjinovci: Në Milano kemi ardhur për suksese

Volejboll

Bahri Gjinovci: Në Milano kemi ardhur për suksese

Nga: Kemajl Goca Më: 25 prill 2019 Në ora: 18:29
Bahri Gjinovci: Në Milano kemi ardhur për suksese

Përzgjedhësi i kombëtares së Kosovës (meshkujt), Bahri Gjinovci, që drejton edhe Universitetin e Prishtinës (femrat), pretendon suksese në turneun e volejbollit që fillon nesër në Milano të Italisë. Gjinovci njihet me qetësinë e tij, ka informatat të mjaftueshme për rivalet e universiteteve nga shtetet tjera.

”Jemi në Milano, jemi në turneun e Universiteteve ‘Euromilani 2019’,  nesër i kemi 4 ndeshje. Deri me sot në çdo aktivitet që kemi marr pjesë me Universitetin e Prishtinës kemi pas suksese, për herë kampion ose nënkampion kemi qenë, edhe këtë herë shpresoj që do të kemi suksese, pavarësisht që konkurrenca këtë herë do të jetë edhe më e fortë, por besoj ne vajzat e ekipit tim.

Normal gjitha këto suksese u arritën fal mbështetjes nga Universiteti i Prishtinës dhe bashkëpunimit të mirë që kemi me klubet profesionale të volejbollit”, tha Gjinovci për gazetën kombëtare “Bota sot”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...