Tirana përmbys Partizanin

Volejboll

Tirana përmbys Partizanin

Më: 23 prill 2024 Në ora: 14:27
Pamje nga një ndeshja

Finalja e parë vishet bardheblu, Tirana përmbys Partizanin!

Finalja e parë e Superligës së volejbollit për meshkuj është veshur bardheblu.

Tirana ka fituar dje kundër Partizanit me rezultatin 1-3 në “Asllan Rusi”, duke i shkaktuar humbjen e parë sezonale në kampionat të kuqve.

Skuadra e Arben Sakos u paraqit më mirë në raundin e parë të derbeve të titullit, duke dalë me triumfin e merituar, sukses që e afron më shumë me titullin e tretë radhazi.

Bardheblutë fituan me përmbysje kundër një Partizani që u shfaq i pasigurt dhe me gabime, ndryshe nga takimet e mëparshme.

Megjithatë Finalja 1 i justifikoi pritshmëritë dhe dhuroi një përballje me shumë rivalitet.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat