A ju kujtohet kjo sportiste e Kosovës, ja ku gjendet! - Bota Sot
A ju kujtohet kjo sportiste e Kosovës, ja ku gjendet!

Volejboll

A ju kujtohet kjo sportiste e Kosovës, ja ku gjendet!

Nga: Kemajl Goca Më: 30 korrik 2019 Në ora: 17:28
A ju kujtohet kjo sportiste e Kosovës, ja ku gjendet!

Në vitet e pasluftës, në periudhën 2004-2012 shkëlqente në volejbollin e Kosovës, jo vetëm për nga loja në sportin skofiar por edhe për nga bukuria dhe shtatlartësia, që shumë herë e quanin atë si vajzë braziliane.

Image

Kjo është Leonora Latifi, e cila është nga Gjilani, një periudhë luajti për Dritën nga Gjilani, pastaj edhe në Mabetex dhe Universitetin e Sporteve të Prishtinës, një kohë edhe në kombëtaren e Kosovës, e cila ka qenë prej ish volejbollisteve më të disiplinuara!

E treta,  sot nuk është më lojtare aktive por është bërë nënë dhe jeton e vepron në shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Leonora mbahet mend si lojtare e shquar dhe e disiplinuar, me një shpirt luftarake por herë – herë temperamente  qoftë në volejboll qoftë në beachvolley. Aktualisht është në Kosovë dhe punon me përkushtim si trajnere personale e fitnessit. Ka dy fëmijë, secilin më të bukur se tjetrin.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat