Cilët janë këta sportistë të viteve të 80-ta, sot me funksione? - Bota Sot
Cilët janë këta sportistë të viteve të 80-ta, sot me funksione?

Volejboll

Cilët janë këta sportistë të viteve të 80-ta, sot me funksione?

Nga: K.G. Më: 7 janar 2020 Në ora: 11:43
Fejzullahu Ademi, i njohur si Begu dhe sot ka funksion postin e sekretarin në KV Prishtina F, (atëkohë trajner i femrave ), është Xhavit Kajtazi sot kryetrajner i Prishtina Volley  dhe Lulzim Gërguri me kitar, unë në këmbë, sot Komesar i Garave në FVK.

Fotografitë janë bardhezi por shumë domethënëse dhe që sjellin edhe emocione të volejbolli.

Në foton e parë shihet Fejzullahu Ademi, i njohur si Begu dhe sot ka funksion postin e sekretarin në KV Prishtina F, (atëkohë trajner i femrave ), është Xhavit Kajtazi sot kryetrajner i Prishtina Volley  dhe Lulzim Gërguri me kitar, Naser Krasniqi në këmbë, sot Komesar i Garave në FVK.

“Në foton e dytë, KV Universiteti i Prishtinës që udhëhiqej nga Xhavit Kajtazi (atëherë ishte 25 - vjeçar) themelues i klubit.

Image

Nga kjo foto shihen disa ish volejbollist sot udhëheqës të klubeve, zyrtar të klubeve si dhe anëtar të federatës.

Në këmbë nga e majta me nr 2 Nikqeviq (malazez ) me nr 4 Lulzim Gërguri, Burim Karahoda, Rexhep Krasniqi, Agim Abdullahu (trajner në Kamenicë dhe refer), Fatos Goqi, trajner; Xhavit Kajtazi. Ulur nga e majta Shpend Qamili (ndihmëstrajner në M Technologie), Naser Krasniqi( trajner ne M Technologie), Shkëlzen Ferizi, Lulzim Kazazi, Mehdi Mehmeti (drejtor në KV Prishtina F), Ylber Osmani. Foto e vitit 1982. Nga ky klub kanë dal shumë e shumë kuadro të volejbolli”, bëri të ditur një emër i njohur i volejbollit, që nuk do t’i përmendet emri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat