Kosova mëson kundërshtarët për kualifikimet në eurovolley 2021 - Bota Sot
Kosova mëson kundërshtarët për kualifikimet në eurovolley 2021

Volejboll

Kosova mëson kundërshtarët për kualifikimet në eurovolley 2021

Më: 8 shkurt 2020 Në ora: 14:30
Kosova

Është hedhur shorti i kualifikimeve për Kampionatin Evropian 2021.

Kombëtarja e Kosovës në volejboll, në konkurrencën e femrave, do të jetë pjesë e grupit D.

Në këtë grup përveq Kosovës janë edhe Sllovakia,Finlanda dhe Mali i Zi.

Ndeshjet kualifikuese do të zhvillohen nga 15 Gushti - 6 Shtator 2020, me sistem vajtje-ardhje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat