Kur e kishte fjalën Brestovci, ja me çfarë vëmendje dëgjohej - Bota Sot
Kur e kishte fjalën Brestovci, ja me çfarë vëmendje dëgjohej

Volejboll

Kur e kishte fjalën Brestovci, ja me çfarë vëmendje dëgjohej

Nga: Kemajl Goca Më: 13 shkurt 2020 Në ora: 12:58
Kur e kishte fjalën Brestovci, ja me çfarë vëmendje dëgjohej

Histori që nuk harrohet në vitet 90-ta. Edhe atëkohë kishte disiplinë, që besa më shumë se në ditën e sotme.

Këto volejbolliste që shihen në foto, sot kanë kaluar më shumë se 37 vite dhe ja me sa vëmendje e kanë dëgjuar trajnerin Faruk Brestovci. 

Kur merrte fjalën edhe kapitenja e ekipit në atëkohë, Makfire Brestovci, volejbollistet bëheshin aq të vëmendshme sa dukej se i kishin katër vesh e katër sy!  

Më së miri e dëshmon fotoja e viteve të 90-ta, një kombëtare për merak. Në foto janë edhe dy ish volejbolliste të shquara, Makfire Brestovci dhe Ganimete Gërbovci.  

Fotoja tregon seriozitetin dhe me sa shumë përgjegjësi e kanë bartur fanellën e kombëtares së Kosovës, pak ose hiq nuk iu kanë kushtuar grimit.

Kjo fotografi duhet të merret edhe sot si shembull!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat