Dikur lojtarë në vitet e 80-ta, sot njëri me post të madh në Kosovë 

Volejboll

Dikur lojtarë në vitet e 80-ta, sot njëri me post të madh në Kosovë 

Nga: K. G. Më: 29 mars 2020 Në ora: 16:30
Ylber Osmani, Lulzim Gërguri dhe Faton Spahiu

Në vitet e 80-ta volejbolli ka qenë mjaft cilësorë dhe ka pasur edhe lojtarë mjaft të dëshmuar. Një fotografi interesante është publikuar nga ish volejbollisti Mehdi Mehmeti, aktualisht drejtor sportiv i KV Prishtina F. 

“Një foto e viteve të 80, Ylber Osmani, Lulzim Gërguri dhe Faton Spahiu. Lulin e njohin por Ylberin dhe Fatonin pak kush i njeh...

Ylberi luante në qendër, kurse Tuta pasues”, shkroi Mehmeti.

Lulzim Gërguri sot është me post të mad, Komesar i Garave në Federatën e Volejbollit të Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat