Arbenita Ymeri-Bajramaliu përcaktohet për formacionin më të mirë të periudhës 1999-2019

Volejboll

Arbenita Ymeri-Bajramaliu përcaktohet për formacionin më të mirë të periudhës 1999-2019

Nga: K. G. Më: 20 prill 2020 Në ora: 18:25
Arbenita Ymeri-Bajramaliu përcaktohet për formacionin më të mirë të periudhës 1999-2019

Arbenita Ymeri-Bajramaliu, ish volejbollistja e mirënjohur, në anketën për rubrikën e sportit të gazetës kombëtare “Bota sot”, ka thënë se është një periudhë interesante në 20 vitet e fundit.

Ajo ka përzgjedhur formacionin më të mirë të Kosovës në volejboll (femrat) për periudhën 1999-2019.

Nesër do të publikohen të gjitha dhe sipas anketës votuese, do të dihet edhe formacioni më i mirë edhe trajneri dhe volejbollistja më e mirë për periudhën 1999-2019.

Image

Formacioni më i mirë 1999-2019 të femrat, sipas Arbenita Ymeri-Bajramaliu

Pasuese: Blinera Jaha, Ganimete Gërbovci

Pranuese: Vildane Jashari

Pranuese: Shemsije Asllani

korrektore: Vlora Hasani

Qendër: Albulena Ejupi

Qendër: Fjolla Shabani

Libero: Fjolla Hyseni, Saranda Muhadri

Trajneri më i mirë, dyshja Abedin Ibrahimi, Naser Krasniqi.

Lojtarja më e mirë: Shemsije Asllanaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat