Cila është volejbollistja më e mirë, trajneri dhe formacioni më i mirë 1999-2019?

Volejboll

Cila është volejbollistja më e mirë, trajneri dhe formacioni më i mirë 1999-2019?

Nga: K. Goca Më: 21 prill 2020 Në ora: 15:44
Cila është volejbollistja më e mirë, trajneri dhe formacioni më i mirë 1999-2019?

Të gjithë trajnerët e Superliga A në volejboll (femrat), ish volejbollistet më të mira të vendit tonë, ish reprezentuese të Kosovës, kanë marrë pjesë në anketën e rubrikës së sportit të gazetës kombëtare “Bota sot”.  

Secili prej tyre është përcaktuar për formacionin më të mirë për periudhën 1999-2019.  Disa prej tyre kanë mbetur anonim, por shumica janë deklaruar publikisht se për cilin formacion, trajner e lojtare janë përcaktuar. Në disa pozita është dramë, po ashtu edhe te trajneri.

Gjithçka dihet pas orës 17.00 kur edhe publikohet lista. Cili është formacioni më i mirë i Kosovës në periudhën 1999-2019, cila është pasuesja më e mirë, korrektorja, dy pranueset, dy qendra, libero dhe volejbollistja më e mirë po ashtu edhe trajneri më i mirë 1999-2019.

Kjo do të publikohet, pasi tani janë në nxjerrje të të gjithë të anketuarve. Të gjitha anketat do të publikohen, disa vetëm me kode.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat