Mrekullia e shqiptarit të Kosovës me Olimpiakosin - Bota Sot
Mrekullia e shqiptarit të Kosovës me Olimpiakosin

Volejboll

Mrekullia e shqiptarit të Kosovës me Olimpiakosin

Më: 2 korrik 2020 Në ora: 23:27
Mrekullia e shqiptarit të Kosovës me Olimpiakosin

Mrekullia e shqiptarit të Kosovës me Olimpiakosin në Greqi.

Volejbollisti Gazmend Husaj dhe skuadra e tij, Olimpiakosi, kanë dëshmuar se ajo humbje në 5 sete në fushën e vet ka qenë një aksident, duke u rikthyer të mbizotërojë në takimin e dytë në fushën e Feniksit të Sirosit dhe ta fitojë atë në 3 sete dhe duke bërë kështu që fati i gjysmëfinales së “play-off”-it për titull në kampionatin grek të volejbollit, të vendoset në takimin e 3-të, që do ta luajë në shtëpi.

Federata Shqiptare e Volejbollit i uron fat dhe suksese kapitenit të Kombëtares kuqezi në takimin e 3-të!, thuhet në faqen e Federatës Shqiptare të Volejbollit.

Feniks Siros - Olimpiakos 0:3 (1:1)

Seti i parë: 22:25
Seti i dytë: 20:25
Seti i 3-të: 19:25

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat