Butrint Bytyçi: Veç për ty babë

Volejboll

Butrint Bytyçi: Veç për ty babë

Nga: K. G. Më: 9 korrik 2020 Në ora: 14:00
Butrint Bytyçi: Veç për ty babë

Volejbollisti i Ferizajt Butrint Bytyçi është i lumtur që janë kampion i ri i Kosovës, për herë të parë në histori të këtij klubit. 

Butrinti titullin ia dedikon babai të tij, të ndjerit Jusuf Byryçit, themeluesit të klubit, veprimtarit të shquar të volejbollit në kohëra të vështira dhe të pasluftës. 

“Veç për ty BAB,
Faleminderit që gjithmonë ishe mbështetja ime më e madhe, jam njeriu më me fat që të kisha në çdo rrugëtim!

Unë për ty u bëra kampion!
Faleminderit ekip”, shkruan Bytyçi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat