Motrat bukuroshe të volejbollit shqiptar - Bota Sot
Motrat bukuroshe të volejbollit shqiptar

Volejboll

E diel, 21 tetor 2018

Motrat bukuroshe të volejbollit shqiptar

Nga: Kemajl Goca Më: 29 gusht 2017 Në ora: 18:10
Arjola, Amarilda e Adelajda

Motrat shqiptare të volejbollit. Amarilda është motra më e madhe, pason Arjola dhe Adelajda Prenga. Arjola është volejbollistja më e mirë shqiptare dhe reprezentuese e Shqipërisë, ndërsa Adelajda është e martuar në Gjilan me Lorik Ilazin, trajner i volejbollit dhe luan për Dritën e për kombëtaren e Kosovës, kurse Amarilda ish volejbolliste shumëvjeçare në Partizanin e Tiranës dhe në kombëtaren e Shqipërisë.

Motrat që janë shembull se si e çojnë fort mirë ndërmjet vete, se si luajnë dhe luftojnë për ngjyrat e klubit dhe të Kombëtares. Ato janë shembull për të gjithë, i lakmojnë të gjitha klubet që t‘i kenë në kolektivin e tyre.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test