Ndryshimi i Ganimetes për 90 shkallë për 15 vitet e fundit - Bota Sot
Ndryshimi i Ganimetes për 90 shkallë për 15 vitet e fundit

Volejboll

E enjte, 18 tetor 2018

Ndryshimi i Ganimetes për 90 shkallë për 15 vitet e fundit

Nga: K.G. Më: 4 prill 2018 Në ora: 16:14
Ganimetja e vitit 2018

Ish volejbollistja e mirënjohur Ganimete Gërbovci ka ndryshuar për 90 shkallë për 15 vitet e fundit.  Ganja ka luajtur një periudhë në KV Drita, KV Mabetexi, Dannunziana të Pescara-s së Italisë, KV Kastrioti, KV Universitetit AAB dhe ka qenë prej lojtareve më të mira në kombëtaren e Kosovës, një kohë administratore e Federatës së Volejbollit të Kosovës, aktualisht trajnere te Prishtina Femrat dhe janë lidere në Ligën e Parë të Lindjes.

Image

Ganja e vititi 2003

Ganimetja apo që ka luajtur si pasuese, në vitet e pas luftës njihet si volejbollistja më e mirë dhe flitej edhe për bukurinë e saj. Por me kalimin e kohës fizionomia e saj ndryshoi dhe e cila është edhe nënë e dy fëmijëve.

Image

Ganja e vitit 2004

Ajo shumë është e përkushtuar si në sport po ashtu edhe në jetën familjare dhe mëton të gjitha synime që i ka në ndërdije edhe t’i konkretizojë.  Tri foto që japin pasqyrën më të mirë se si duket Ganja në vitet e pas luftës dhe tani.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test