A është gjenerata më e mirë që ka pasur Gjilani, para 30 viteve? - Bota Sot
A është gjenerata më e mirë që ka pasur Gjilani, para 30 viteve?

Volejboll

E mërkurë, 21 nëntor 2018

A është gjenerata më e mirë që ka pasur Gjilani, para 30 viteve?

Nga: Kemajl Goca Më: 5 korrik 2018 Në ora: 13:46
A është gjenerata më e mirë që ka pasur Gjilani, para 30 viteve?

Volejbolli është prej sporteve të respektuara në vendin tonë. Gjenerata e sotme pak e din se një kohë Drita është quajtur me një emër tjetër “Taftison”.

Një fotografi që është siguruar, shihet një gjeneratë e jashtëzakonshme e vitit 1986-87, ku janë emrat të dëshmuar si Makfire Brestovci, Feime Shala etj.

Një gjeneratë e paharrueshme dhe simpatike e asaj kohe. Pak dihet se ku janë shumica e këtyre lojtareve që i dhanë shumë sportit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test