Me 6-7 tetor fillon edicioni i ri në volejboll - Bota Sot
Me 6-7 tetor fillon edicioni i ri në volejboll

Volejboll

E hënë, 22 tetor 2018

Me 6-7 tetor fillon edicioni i ri në volejboll

Nga: K. Goca Më: 26 gusht 2018 Në ora: 17:47
Me 6-7 tetor fillon edicioni i ri në volejboll

Një burim brenda Federatës së Volejbollit të Kosovës, konfirmoi për gazetën kombëtare “Bota sot”,  se në mbledhjen që u mbajt me 24 gusht, u vendos që edicioni i ri në volejboll të fillon me 6-7 tetor në Superligë dhe në Ligën e Parë të Kosovës. Po ashtu u bë e ditur se Kupa e FVK-së do të organizohet pas përfundimit të stinorit vjeshtor dhe do të marrin pjesë 4 ekipet e para të stinorit vjeshtor. Ndërkaq, Kuvendi i punës së FVK-së do të mbahet gjatë muajt shtator. Merret vesh se ekipet kombëtare të Kosovës që fitojnë medalje në Kampionatet Ballkanike në volejboll dhe beachvolley nga viti i ardhshëm të shpërbëhen me mjete financiare.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test