Latifi uron Qunin për postin e ri - Bota Sot
Latifi uron Qunin për postin e ri

Zvicra

Latifi uron Qunin për postin e ri

Nga: N.H Më: 28 qershor 2019 Në ora: 20:32
Haki Latifi dhe Anton Quni

Ish-kryetari i degës së LDK-së në Zvicër, Haki Latifi, ka uruar deputetin Anton Quni, për postin e ri, pasi ky i fundit është zgjedhur kryetar dege në LDK-në e Prizrenit.

Ai thotë se zgjedhja e Qunit në krye të LDK-së, është shpresë e kthimit të besimit tek anëtarët e devotshëm të LDK-së në këtë Degë dhe më gjerë.

Ja postimi i tij:

I nderuar z. Kryetar i Degës së LDK-së në Prizren Anton Quni!

Duke e mirëpritur zgjedhjen Tuaj në postin e kryetarit për ta udhëhequr Degën e LDK-së në Prizren, më lejoni që me rastin e marrjës së besimit të Kuvendarëve, t'ju uroj zgjedhjen t'uaj.

Zgjedhja juaj kryetar i kësaj Dege të rëndësishme për LDK-në më gëzoj, në të cilën është shpresë e kthimit të besimit tek anëtarët e devotshëm të LDK-së në këtë Degë dhe më gjerë.

Duke ju uruar shëndet, punë të mbarë dhe suksese në drejtimin e kësaj Dege të rëndësishme për LDK-në si dhe për organizimin , forcimin dhe kultivimin e mëtejmë të filozofisë Rugovjane. Gjithashtu shpreh urimet më të sinqerta, për kryesinë e kësaj Dege, i bindur se përmbushja e misionit Tuaj do të luajë një rol të veçantë në arritjen e objektivave për Komunën e Prizrenit dhe të Kosovës.

Jam i bindur se Ju, me aftësinë, përvojën, urtësinë tuaj, do të arrini që me sukses t’i adresoni interesat e anëtarësisë së Degës së LDK-së dhe të qytetarëve të Prizrenit.

Uroj edhe të gjithë anëtarët e kryesisë dhe delegatët të cilët morrën besimin nga ky kuvend zgjedhor.
Zoti ju bekoftë!

28 qershor 2019
Me nderime
Haki Latifi

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat