Miss Kosova Kështjella Pepshi, tani politikane dhe këngëtare, sot ka pushtuar faqet e para të gazetave zvicerane

Zvicra

Miss Kosova Kështjella Pepshi, tani politikane dhe këngëtare, sot ka pushtuar faqet e para të gazetave zvicerane

Më: 6 shkurt 2020 Në ora: 23:00
Kështjella Pepshi

Berne, 6 shkurt  -Para se te behet Miss Kosova (Miss Univers ne Las Vegas) kur Keshtjella Pepshi ishte Miss Berne, gazetari i agjencise se lajmeve “Presheva Jone” Nefail Maliqi kishte zbuluar bukurine duke diktuar edhe talentin e saj, siq thone “cka ja shef syri a ja ben dora dhe goja” Dhe ja pas sa vitesh, po dalin fjalet e gazetari shqipar ne Gjenevë, per te cilen talente, sukseset e saj sot po flasin e shkruajnë me te madhe mediat zvicerane dhe boterore..

“Miss, politikane tashme edhe aktore sot eshet bere nje kngetgare e talentuar. Keshtjella: Ëndërra ime është të fitoj GRAMMY!..”(“Miss Kosovo und CVP-Politikerin Kështjella Pepshi will als Sängerin durchstarten «Ich träume von einem Grammy»”)  me ek ttiull sot kanmekane shkruar gazetat me prestigjioze ne Zvicer sikur: Blick, The World News, EN24news, 20min, njofotn agjencioa e lajemeve “Presheva Jonë” nga Zvicra.

Keshjella Pepshi nga Peja, ne Bernë, Las Vegas – Miss Univers dhe sot politikane dhe kengetare e njohur ne Zvicër !  

Keshtjella Pepshi per mediat zvicerane  ka dolur per sukekseset e saj nga Missi Kosova ku prezentoio Republiken e Kosbes ne Las Vegas deri sot si kngettare tashme me emer. Mediat zvicerane fillimisht kane shkruar “edhe pse kënga është lansuar për treg para një viti e gjysem, tani ka filluar të korrë sukses të mjaftueshem, duke u dëgjur si; MTV.GJERMANI, në shumë radio gjermane, austri, Zvicër, Francë e shumë vende evpropiame…”

Image

Gjatë nje interviste per gazetën mne te madhe ne Zvicer  Blick, fllimisht Kështjella eshte pyetur se si ka arritur ajo deri të muzika (kënga) ? “Unë talentin e kam të lindur, kështuqe, kam filluar të këndoj që në fëmijëri, kam marrë pjesë në shumë koncerte shkollore që organizoheshin atë kohë dhe jam shpërblyer dy herë: Në organizimin,Multi kulturorë të Kanton Bernit i u mbajt në Thun, zura vendin e parë nga gjithë kulturat e vendeve të huaja dhe atij nikoqir. Pastaj në organizimin e MINI BLEIBEK SHOW, zura vendin e tretë.”

Ne vazhdim nga  Blick eshte ypetur se  si e keni ndier veten kur videoklipi i saj po transmetohej në MTV botërore ajo eshe përgjigjur se “Natyrsiht, jam ndier mjaft e lumtur, e gëzuar tejmase, më dukej e pabesuar, sepse aty shiqohen videoklipe të artisteve botërore si, Biose e tjera. Pra u ndjeva shumë e lumur dhe krenare edhe më punën time që vazhdimisht punova për këtë arritje.

«There is no millionaire behind me» (“Nuk ka milioner pas meje”)

Keshtjella per gazetat zvicerane ka folur edhe per planet e saj.  Ajo ne vazhdim për Blick ka thenë se “Planet e mia jan të ngjeshura, por po e ceku mjerin nga ato. Jam në përfundim të këngës time të dytë : VHO CARE dhe Albumin tim të parë i cili do të dal në treg, në Qershor të vitit 2020. Blick: po më politikë, kur dihet se ju gëzoni mjaftë respekt të partia juaj . Më politikë vazhdoj më temen Migracioni. Dhe thëm së edhe kjo qasje në politik për mua është mirë. Por muzika është ajo që mua më bënë të ndihem në plotni e lumtur dhe nuk do të ndalem anjëherë.

Se a ka ndonjë idol? kesaj pyetje te gezateve zvicerane Keshtjlla Pepshi ne fund ju eshte pergjigjur se  “Idoli im është nëna ime, të kjo shoh çdo gjë të mirë, e cila më ka dhënë shtytje gjithëmonë të eci përpara , ndersa disciplinën që e kam besuar të vëllau im më i madh.”

Image

Gazeta tjeter zvicerane ne anglisht (en24.news) ka shkruar edhe per jeten dhe familjen e saj e cila cmo para kenges, paargjtheckaje. Pasi babai i Keshtjella Pepshi vdiq nga kanceri në mushkëri, nëna e saj papritmas u bë nënë e vetme dhe duhej të ishte e fortë për vajzën dhe djalin e saj më të madh. “Nëna ime më tha të vazhdoj”, thotë këngëtarja. «Ajo erdhi në Zvicër nga Kosova në moshën 25 vjeç dhe u integrua shpejt. Ajo është një grua e fortë dhe modeli im i rolit. »

Pepshi, i cili aktualisht është duke punuar në një album, nuk mund të fitojë ende muzikë nga muzika. Ajo punon si modele dhe bukuroshe dhe investon para në karrierën e saj në të kënduar. “Unë i bëj të gjitha vetë – nuk ka milioner pas meje,” thotë ajo. «Por çdo centime ia vlen. Në fund të fundit, asgjë nuk vjen nga asgjë! »

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat