Pajtimi i Lorendës me çiftin që u mori paratë, ja çfarë shkruan media zvicerane për këtë

Zvicra

Pajtimi i Lorendës me çiftin që u mori paratë, ja çfarë shkruan media zvicerane për këtë

Nga: G.B Më: 23 shtator 2020 Në ora: 11:41
Loredana dhe Petra Z

Reperja Loredana e cila thuhet se ka marrë rreth 700,000 franga nga çifti Valais Petra* dhe Hans Z.*, ka arritur marrëveshje jashtë gjyqësore me çiftin.

Kështu nis shkrimi i medias zvicerane 20min.ch, pas fotos së publikuar në Instagram nga Loredana, përcjell Bota sot.

"Bild" gjerman tregon fotot e Loredanës dhe Petra Z të martën, derisa po flisnin përmes kamerës me njëra tjetrën. Sipas gazetës, dy gratë u takuan në fundjavë në Zvicër. Arsyeja mund të jetë si më poshtë:

Loredana dhe Petra Z. kanë një marrëveshje. Siç e di 20 Minuten, reperi gjerman dhe gruaja Valais kohët e fundit arritën një marrëveshje jashtë gjykatës. Zyra e prokurorit publik të Lucernit hetoi më parë mashtrimin e dyshuar me një shumë të mundshme prej 350,000 frangash kundër reperes. Loredana u mor në pyetje në qershor, pas së cilës prokurori do të vendoste nëse do të ngrinte akuza.

Ndoshta nuk do të vijë deri te ajo tani, me marrëveshjen një aktakuzë duhet të dalë nga tryeza. Petra dhe burri i saj Hans Z. akuzuan reperen se u kishte marrë rreth 700,000 franga. Prezumimi i pafajësisë vazhdon të zbatohet për Loredanën. Pas marrjes në pyetje të Loredanës, Petra Z. tha për 20 minuta në qershor se avokati i saj ishte i sigurt se padia do të ngrihej.

"Në qoftë se shuma e parave nuk është rënë dakord paraprakisht. Për mua, megjithatë, një gjë është e sigurt: Unë dua që të gjitha paratë të më kthehen", ka thënë ajo, përcjell Bota sot.

Në mediat sociale, reperja Loredana dhe Petra Z. tregojnë se janë pajtuar të martën në mbrëmje: Një fotografi e postuar nga Loredana në Instagram tregon të dy në një thirrje video. Të dyja duken të lumtura derisa qeshin.

Të hënën Loredana postoi një tekst të fshehtë në Instagram: "Doja të thoja diçka, por nuk mund të tregoja asgjë".

Me këto fjalë ajo ka të ngjarë të aludojë në marrëveshjen me Petra Z.

"Kjo fjali nuk është thjesht një rresht, por përshkrimi i jetës time në 18 muajt e fundit," shpjegon ajo në një postim të mëvonshëm në Instagram. Përveç këngës "Intro", nga e cila vjen fjalia, ajo gjithashtu njoftoi datën e publikimit të albumit të saj të ri "Medusa".

Llogaria e saj në Instagram është riaktivizuar vetëm që nga e hëna. Në fillim të shtatorit ajo e fshiu atë pa njoftim paraprak pasi hashtagu «#BoykottLoredana» mori shpejtësinë.

Fakti që Loredana nuk lejohet të thotë asgjë, ajo tregon se të dy palët kanë rënë dakord të mos zbulojnë marrëveshjen e tyre. Petra Z. gjithashtu nuk dëshiron të komentojë mbi kërkesën. Prandaj mbetet e paqartë nëse dhe sa para pagoi Loredana Petra Z.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat