10 të vdekur dhe mbi 28 mijë raste të reja me CoVID-19 në Zvicër

Zvicra

10 të vdekur dhe mbi 28 mijë raste të reja me CoVID-19 në Zvicër

Nga: M.L. Më: 7 janar 2022 Në ora: 15:30
Foto ilustrim

Zyra Federale e Shëndetit Publik jep informacione të përditshme për zhvillimin e epidemisë së koronavirusit në Zvicër.

Blick vazhdimisht përmbledh shifrat e autoriteteve në treguesin e statistikave, transmeton “Bota sot”.

Në 24 orët e fundit, 28,038 infeksione të reja me koronavirus janë raportuar në Zyrën Federale të Shëndetit Publik (FOPH) nga Zvicra dhe Principata e Lihtenshtajnit.

Numri i testimeve të kryera është 95 mijë e 376.

BAG raporton gjithashtu për 10 raste të reja të vdekjeve nga koronavirusi, ndërsa 126 persona të tjerë u shtruan në spital.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat