​SHBA ofron rreth 500 milionë dollarë ndihma tjera për Ukrainën

Amerika

​SHBA ofron rreth 500 milionë dollarë ndihma tjera për Ukrainën

Më: 26 shtator 2022 Në ora: 23:04
Foto ilustrim

Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të ofrojnë 457.5 milionë dollarë në ndihmë të re për sigurinë civile për Ukrainën.

Lajmi është bërë i ditur sot nga sekretari i Shtetit Antony Blinken përmes një postimi në Twitter.

“Ndihma është krijuar për të ndihmuar agjencitë ukrainase të zbatimit të ligjit dhe të drejtësisë penale.

Rritja financiare do të shpëtojë jetë", ka thënë ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat