Incident i rëndë/ Aeroplani përplaset me kamionin e zjarrfikësve gjatë ngritjes, raportohet për viktima

Amerika

Incident i rëndë/ Aeroplani përplaset me kamionin e zjarrfikësve gjatë ngritjes, raportohet për viktima

Më: 19 nëntor 2022 Në ora: 12:08
Pamjet e incidentit të postuara në rrjetet sociale tregojnë momentin kur avioni përplaset me kamionin, dhe më pas merr flakë

Dy zjarrfikës në Aeroportin Ndërkombëtar Lima të Perusë kanë humbur jetën të premten si pasojë e përplasjes së aeroplanit gjatë ngritjes në aeroport me kamionët e zjarrëfikësve.

Ministria e shëndetësisë tha se 20 pasagjerë janë shtruar në spital, me të paktën dy që janë në gjendje të rëndë.

Pamjet e incidentit të postuara në rrjetet sociale tregojnë momentin kur avioni përplaset me kamionin, dhe më pas merr flakë.

Lima Airport Partners, kompania që menaxhon Aeroportin Ndërkombëtar Jorge Chavez, tha se ishin pezulluar fluturimet. Në aeroplan ndodheshin 120 pasagjerë dhe gjashtë anëtarë të ekuipazhit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat