Midis New Yorkut, në sheshin kryesor vendoset fotoja e mjekut shqiptar

Amerika

Midis New Yorkut, në sheshin kryesor vendoset fotoja e mjekut shqiptar

Më: 28 prill 2020 Në ora: 12:06
Sulejman Çelaj

Fotoja e mjekut shqiptar Sulejman Çelaj është shfaqur në ekranin gjigant në Times Square në New York në shenjë falënderimi për të gjithë mjekët që po kujdesen për mijëra pacientë të prekur nga COVID -19.

“Faleminderit të gjithë punonjësve të sistemit shëndetësor” shkruhet në foton e doktorit shqiptar.

Doktor Sulejman Çelaj është shef i departamentit të Kardiologjisë në spitalin St Barnabas në Bronx, New York si dhe bashkëthemelues i “Albanian American Medical Society”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat