Dije Saraqi, stilistja e "Javës së Modës" në Nju Jork - Bota Sot
Dije Saraqi, stilistja e "Javës së Modës" në Nju Jork

Amerika

Dije Saraqi, stilistja e "Javës së Modës" në Nju Jork

Më: 1 tetor 2018 Në ora: 21:19
Dije Saraqi

Dije Saraqi, një stiliste nga Kosova erdhi në Shtetet e Bashkuara në vitin 2011 dhe që nga ajo kohë nuk është ndalur në suksesin e saj. Me durim, sakrificë dhe shumë punë ajo përfundoi shkollën dhe ndoqi pasionin e saj si stiliste në Nju Jork. Sot, Dija është një ndër artistet kryesore në grupin që përgatit modelet për “Javën e Modës”, ose Fashion Week, ngjarjen më të rëndësishme të industrisë së modës në Nju Jork.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...