SHBA, shqiptarja humb jetën, kërkohen fonde për riatdhesimin e trupit - Bota Sot
SHBA, shqiptarja humb jetën, kërkohen fonde për riatdhesimin e trupit

Amerika

SHBA, shqiptarja humb jetën, kërkohen fonde për riatdhesimin e trupit

Më: 2 nëntor 2018 Në ora: 11:39
Klivja Caci

Shqiptarja 25 vjeçare Klivja Caci humbi jetën gjatë një aksidenti automobilistik në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Ngjarja ndodhi pasi makina e saj u përmbys në autostradën 96, në Livonia të Miçiganit.

Autoritetet policore thanë se po hetonin ngjarjen, por të dhënat paraprake tregojnë se Caci po përpiqej të dilte nga autostrada për në një rrugë dytësore, kur humbi kontrollin e makinës. Si pasojë u përplas me bordurat dhe automjeti u rrotullua disa herë.

Policia tha se nuk kishte të dhëna se drejtuesja e mjetit kishte konsumuar alkool ose përdorur substanca narkotike.

Ndërkohë miqtë e saj në SHBA kanë nisur një fushatë për mbledhjen e fondeve për kthimin e trupit të pajetë në Shqipëri, ku jetojnë prindërit dhe vëllai i saj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...