McLaren 600LT Spider: 315 km/h me erë në flokë - Bota Sot
McLaren 600LT Spider: 315 km/h me erë në flokë

Auto

McLaren 600LT Spider: 315 km/h me erë në flokë

Më: 17 janar 2019 Në ora: 12:19
McLaren 600LT Spider

Pas versionit coupe, arrin modeli 600LT me çati të hapur.

McLaren thotë se Spider 600LT ka një çati të ngurtë dhe të palosshme, mekanizmi i së cilës ka rritur peshën totale të veturës me vetëm 50 kg krahasuar me Coupe 600LT.

Për makinën përdoret i njëjti motor V8 i binjakëzuar me 3.8 litra që përdor versionin e coupe nga viti 2018. Specifikimet e motorit janë saktësisht 600 kuaj fuqi dhe 620 Nm të çift rrotullimit maksimal.

Fuqia transmetohet duke përdorur një transmetim automatik me shtatë shpejtësi dhe makina nga 0-100 km / h arrin në vetëm 2.9 sekonda, ndërsa 200 km/h i arrin për 8,4 sekonda. Shpejtësia maksimale me çatinë e ngritur është 324 km/h (4 km/h më pak se McLaren 600LT Coupe), dhe me çati të lëshuar është e kufizuar në mënyrë elektronike në 315 km / h.

McLaren i ri  kushton 256,500 dollarë, ndërsa paketa MSO Clubsport me ulëse  fibra karboni nga modeli Senna kushton mbi 20,000 dollarë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...