Fiat Chrysler tërheq ofertën për bashkim me Renault - Bota Sot
Fiat Chrysler tërheq ofertën për bashkim me Renault

Auto

Fiat Chrysler tërheq ofertën për bashkim me Renault

Më: 6 qershor 2019 Në ora: 12:10
Ilustrim

Kompania Fiat Chrysler njoftoi sot se ka tërhequr ofertën e saj për t'u bashkuar me Renault-in francez.

Deri në tërheqjen e Fiat Chrysler erdhi pas njoftimit të Renault se menaxhimi i kompanisë shtyu votën e bashkimit me kërkesë të qeverisë franceze.

Nëse do të bëhej bashkimi, kompania e re do të ishte prodhuesi i tretë më i madh në botë, me vlerë rreth 40 miliardë dollarë.

Përpara kësaj do të ishte vetëm Volkswagen dhe Toyota.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...