Volvo më e famshëm e të gjitha kohërave është rikthyer - Bota Sot
Volvo më e famshëm e të gjitha kohërave është rikthyer

Auto

Volvo më e famshëm e të gjitha kohërave është rikthyer

Më: 14 qershor 2020 Në ora: 23:02
Volvo

Seritë P1800, 7 dhe 9 dhe 850 janë modele që kanë siguruar lavdinë e përjetshme të makinës Volvo, por asgjë nuk krahasohet me serinë e dytë.

Modeli më i gjatë në historinë e Volvo filloi aventurën e tij në mesin e viteve 1970 dhe mbeti në treg për gati dy dekada.

‘Fajtori’ kryesor është që ne i japim Volvos epitetin e një makine të fort është qëndrueshmëria e kësaj makine.

Por tani është viti 2020 dhe modeli i vjetër pritet të rikthehet përsëri në treg, por tani me një modifikim tjetër.

Makina u modifikua nga The Sketch Monkey, i cili u përpoq të lidhte historinë e saj të lavdishme me famën e madhe të makinës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat