‘Bisha amerikane’ është SUV-i më i fuqishëm në botë - Bota Sot
‘Bisha amerikane’ është SUV-i më i fuqishëm në botë

Auto

‘Bisha amerikane’ është SUV-i më i fuqishëm në botë

Më: 8 korrik 2020 Në ora: 11:52
‘Bisha amerikane’

Dodge Viper ka mbetur paksa në harresë nga adhuruesit me makinave, sidomos atyre sportive.

Nëse mendonit se BMW X5M ose Porsche Cayenne janë disa nga makinat më të fuqishme, keni gabuar. Pasi SUV-i Dodge Durango SRT Hellcat mahniti me një performancë super të fuqishme.

Ky SUV ka një motor 6.2, V8 dhe ka 710 kuaj fuqi. Shpejtësinë nga 0 në 100 kilometra në orë e arrin në vetëm 3.5 sekonda dhe shpejtësinë maksimale e ka 290 km / orë.

Modele të tilla janë jashtëzakonisht të kërkuar në SHBA dhe pritet të mbulojë tregun amerikan shumë shpejt.

Dodge Durango pritet të ketë një çmim prej rreth 80 mijë euro.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat