“Porsche” sjell super-jahtin, do të kushtojë 10 milionë euro - Bota Sot
“Porsche” sjell super-jahtin, do të kushtojë 10 milionë euro

Auto

“Porsche” sjell super-jahtin, do të kushtojë 10 milionë euro

Më: 22 maj 2017 Në ora: 21:51
Mjeti luksoz do të ketë shumë përparësi teknologjike, së bashku me lehtësinë në lëvizje dhe komoditet.

Prodhuesi gjerman “Porsche”, është duke e ndërtuar një jaht me bord të gjatë 35 metra, tërësisht me alumin.

Mjeti luksoz do të ketë shumë përparësi teknologjike, së bashku me lehtësinë në lëvizje dhe komoditet.

Mirëpo, për të pasur këtë jaht duhet të paguhet jo më pak se dhjetë milionë euro.

Nuk bëhen të ditura detajet e tjera, pasi ato do të mësohen gjatë lancimit të tij në “Monaco Yacht Show” gjatë muajit shtator.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat