Biçikleta e së ardhmes me një mbushje përshkon 400 kilometra - Bota Sot
Biçikleta e së ardhmes me një mbushje përshkon 400 kilometra

Auto

E hënë, 19 nëntor 2018

Biçikleta e së ardhmes me një mbushje përshkon 400 kilometra

Më: 28 qershor 2018 Në ora: 15:29
Biçikleta e së ardhmes

Studentët në ETH Cyrih kanë zhvilluar një motor elektrik që arrin largësi prej 400 kilometrash.

Duket si një film i James Bond dhe mund të kthehet në një sy tërheqës të vërtetë – motor elektrik Ethec , i cili u krijua në ETH Cyrih . Me baterinë 15 kWh ajo duhet të arrijë rreth 400 kilometra distancë.

Image
Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test