Stelvio i ri, një veturë më e fuqishme dhe më e lirë - Bota Sot
Stelvio i ri, një veturë më e fuqishme dhe më e lirë

Auto

E hënë, 19 nëntor 2018

Stelvio i ri, një veturë më e fuqishme dhe më e lirë

Më: 1 korrik 2018 Në ora: 22:06
Stelvio

Alfa Romeo do të sjellë në treg modelin Stelvio për 2019 në një variant me vetëm boshtin e pasmë.

Kjo do ta bëjë më të lehtë këtë veturë për rreth 50 kilogramë, por edhe për 1,700 euro më lirë. Ajo do të mbajë shenjën Q2 që do të tregojë makinën e fundit, ndërsa Q4 do të mbetet e rezervuar për AWD.

Stelvio posedon turbinë të fuqishme me dy cilindra 2.0 litërsh që sigurojnë 280 kuaj fuqi dhe ndërrues automatik prej tetë shpejtësive.

RWD Stelvio vjen edhe me paketën Sport që përfshin pedale alumini, një ekran multimedial 8,8 inç, një paketë për motin e ftohtë dhe asistencën e teknologjisë për vozitje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test