Kamioni përplaset me autobusin, 11 viktima në Kinë

Azia

Kamioni përplaset me autobusin, 11 viktima në Kinë

Më: 4 prill 2021 Në ora: 08:29
Ilustrim

Të paktën 11 persona kanë humbur jetë pas një përplasjeje midis një autobusi dhe një kamioni në Kinën Lindore.

Mediat e huaja raportojnë se fillimisht kamioni është përplasur me një pengesë sigurie dhe më pas është përplasur autobusin.

Ngjarja ka ndodhur gjatë natës, në provincën Jiangsu, në veri të Shanghit.

Ndërkohë nuk dihet numri i personave të plagosur dhe numri i personave që ishin në autobus.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat