82 të vrarë në protestat në Mianmar

Azia

82 të vrarë në protestat në Mianmar

Më: 11 prill 2021 Në ora: 21:06
Foto ilustrim

Të paktën 82 persona janë vrarë nga forcat e sigurisë në Mianmar, të shtunën, derisa ishin duke protestuar kundër grushtetit të ushtrisë.

Këto shifra u bën të ditura nga Shoqata e Ndihmës për të Burgosurit Politik si dhe një media vendase.

Protestat në zonën Bago janë duke vazhduar që nga e premtja, atje mendohet se numri i viktimave mund të jetë më i madh se sa ky që është duke u raportuar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat