Punëtori i hekurudhës shpëton një fëmijë nga shkelja e trenit në Indi

Azia

Punëtori i hekurudhës shpëton një fëmijë nga shkelja e trenit në Indi

Më: 19 prill 2021 Në ora: 20:04
Foto

Pamjet e lëshuara të hënën tregojnë momentin kur një punonjës i hekurudhës indiane nxituan të shpëtonin jetën e një fëmije që kishte rënë në shina.

Videoja CCTV, e postuar në rrjetet sociale nga Ministria e Hekurudhave të Indisë, tregoi një punëtor stacioni në Vangani Station në Mumbai duke vrapuar me shpejtësi për të shpëtuar një fëmijë ndërsa një tren po vinte drejt tyre.

Punëtori e ngriti fëmijën në platformë disa çaste para se treni të kishte goditur, raporton cnn.

Ministria vlerësoi punonjësin, piketarin Mayur Shelkhe, si një “samaritan të mirë”. “Ne e përshëndesim guximin shembullor dhe përkushtimin maksimal ndaj detyrës”, shkruan ata.

Indian Railways është operatori i katërt më i madh hekurudhor në botë dhe punëdhënësi më i madh i Indisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat